BİLGİ İSTE

AMERİKA’DA DİL EĞİTİMİ

DİL OKULLARI

Amerika'da İngilizce eğitimi alabileceğiniz birçok dil okulu var. Amerika'da dil kursuna gitmek için her hangi bir şart aranmamaktadır. Amerika'da uygulanan dil eğitimi modeli pratiğe dayalıdır. Amerika'da dil eğitimi süreleri birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Dil okullarında değerlendirme yöntemleri sürekli ödev kontrolünden kurs sonu sınavına kadar değişkenlik gösterebilir. Amerika'da çok sayıda üniversite ve kolej kendi bünyelerinde dil eğitimi programları düzenlemektedir.

Amerika Dil Okullarında Eğitim

Amerika’da öğrenciler;
Genel İngilizce
Yoğun İngilizce
İş İngilizcesi
Sınav hazırlık kurslarına katılabilirler.( Ielts, Toefl , Toeic ,Cambridge Sınavları )
Birebir dersler
Akademik amaçlara yönelik İngilizce
Öğretmenlere yönelik kurslar
Sertifika Programları

Ayrıca turist vizesi ile eğitim alabilecekleri 15 saat Genel İngilizce dersine kısa süreli olarak katılabilirler. Diğer programlar için en az 20 saat ders ile birlikte F1 öğrenci vizesi alınması gerekmektedir. Vizeniz ve okula kaydınız esnasında gönderilen I-20 belgeniz ile ülkeye rahatlıkla giriş yapıp dil eğitiminizi alabilirsiniz.

Amerika'da dil eğitimi almanın avantajları
  • Amerika Birleşik devletleri yurtdışında dil eğitimi almak isteyen yabancı öğrenci ve turistlerin en çok tercih ettikleri ülkelerden biridir.
  • Amerika'da özellikle İngiltere'ye kıyasla yaşam ucuzdur.
  • Amerika, dünyaca ünlü eğlence merkezlerine ve göz alıcı coğrafyaya sahip bir ülkedir.
  • ABD'de eğitim ihtiyaçlarınıza uygun yüzlerce dil okulu bulabilirsiniz.
  • Amerika'da dil eğitimi sonrası lisans ve yüksek lisans programlarına devam etmek kolaydır.
  • Amerika, dünyanın endüstri ve teknoloji alanında önde gelen ülkelerinden biridir.
  • Çok çeşitli kültürleri potasında eriten Amerika Birleşik Devletleri, ülkede bulunan 20 milyonu aşkın yabancı nüfusuyla kültürel zenginliğe sahiptir.
  • Amerika'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler konaklama seçenekleri açısından herhangi bir zorlukla karşılaşmazlar.
Amerika'da Konaklama ve Sosyal Yaşam
  • Amerika'daki dil okulları konaklama ihtiyacınız için size çeşitli seçenekler sumaktadır. Birçok ülkede olduğu gibi, Amerika'da da en ekonomik ve mantıklı konaklama modeli aile yanı konaklamadır. Genellikle yarım pansiyon olarak verilen aile yanı konaklama paketlerinde tek ya da iki kişilik oda tercih edebilirsiniz. Büyük şehirler haricinde aileler çoğu zaman okulunuza yakın yerlerde olacaktır. Kahvaltı ve akşam yemeklerinin aile tarafından hazırlanması size çok önemli bir para tasarrufu sağlar. Ailelerin güvenlik kontrolleri okul tarafından yapılır ve memnuniyetsizlik durumunda aileler değiştirilir. Aile yanı konaklama kültürel değişim, arkadaşlık ortamı ve dil pratiği açısından da en çok tercih edilen konaklama modelidir.
  • Amerika'da dilerseniz yurt ya da otel tipi konaklama da tercih edebilirsiniz. Ancak bu seçeneklerin aile yanı konaklamaya göre daha pahalı olabileceğini ve yemekler için ekstra harcama yapmanız gerekebileceğini hatırlatmak isteriz.