BİLGİ İSTE

KANADA’DA DİL EĞİTİMİ

DİL OKULLARI

Kanada 20 yıldan fazla bir süredir dünyanın en yaşanılabilecek ülkeler listesinde en üst sıralarda yer almaktadır. Gerek yüksek refah düzeyi, gerek çok düşük suç oranı, gerekse nazik insanlarıyla ünlü toplumsal yapısı ile Kanada dünyadaki birçok ülke arasından bu ünvanı elde etmeyi hak ediyor.

Kanada’da Amerika’da olduğu gibi birçok farklı ülkeden, farklı kültürden insanlarla tanışabilirsiniz. Bunun sonucu farklı mutfak lezzetleri, farklı kültürel ve eğlenceli aktivitelerle dolu bir ülkedir.

Kanada resmi dil olarak hem İngilizce hem Fransıca’yı barındıran tek ülkedir. Her iki dili de bu ülkede iyi derecede öğrenmek mümkün.

Kanada’da İngilizce eğitimi aşağıdaki alanlarda alınabilir:
  • Genel İngilizce: ileri derecede İngilizce bilgisine sahip olmaya yönelik genel konuşma, iş ve anlamaya yönelik programlardır
  • Akademik İngilizce: Meslek ve yüksek öğrenim görmeye yönelik olarak istenen İngilizce düzeyine ulaşacak şekilde uygulanan program çeşididir.
  • Özel amaçlı İngilizce (ESP): belirli iş alanlarında çalışanların iş tanımlarında kullanmalarına yönelik olarak düzenlenen iş İngilizcesi öğrenmeye yönelik eğitim verilmektedir
  • Sınavlara hazırlık: IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge First Certificate sınavlarına hazırlık ve iyi derece almak amaçlı programlardır.
  • İngilizce öğretmenliği: TESROL olarak bilinen kendi ülkesinde İngilizce öğretmenliği yapabilmeyi hedefleyen programlardır
  • Eğitim turlarına yönelik programlar: kısa dönemde turistik gezi yapmak ya da yaz tatillerinde İngilizcesini geliştirmeye yönelik olan kısa süreli olarak düzenlenmiş eğitim programlarıdır.
Konaklama olarak diğer birçok yerde de olduğu gibi aile yanı veya yurt, otel seçenekleri değerlendirilebilir. Özellikle dil eğitimi için aile yanı konaklama diğer opsiyonlara göre daha fazla önem taşır. Daha az masraflı olmasının dışında, aile ile beraber kalınacağı için okul dışında sürekli İngilizce pratik yapmak, o ülkenin kültürünü daha yakından tanımak, konuşup anlaşmak için İngilizce limitlerinizi zorlamayı gerektireceğinden aile yanı konaklama en uygun seçimdir. Tek kişilik veya iki kişilik odalar seçilebilir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri aile tarafından karşılanır. Alerji olduğunuz veya farklı kültür ve inançlardan dolayı istemediğiniz yiyecekler (özellikle et içeren yemekler) önceden aileye bildirilir. Ailelerin kontrolleri okullar tarafından yapılır. Öğrencinin anlaşamadığı ya da  memnuniyetsizlik gibi durumlarında aile değiştirilebilir.

Kanada’da Dil Okulu Ücretleri Ne Kadar?
  • Kanada dil okulu fiyatları okula ve güncel promosyonlara göre değişmektedir. Bazen başvurduğunuz döneme göre ekstra kampanyalar olabilir. Kanada dil okulu fiyatlarında kampanyalar için lütfen danışınız.
  • Yaz döneminde konaklama ücretlerine yaz dönemi ek ücreti eklenebilir.
  • Eğitim ücretleri haftalık 190-280 CAD arasında değişmektedir. Vade uzadıkça haftalık ücretler düşmektedir.
  • Konaklama ücretleri aile yanlarında ortalama 800-1000 CAD arasındadır. Yurtlarda değişkendir.
Kanada Vizesi Nasıl Çıkartılır?

Öncelikle program tarihlerinize bakılarak size bir plan çıkartılır. Gerekli evrak listesini biz size iletiyoruz. Gidiş tarihinizden 2-3 ay öncesinde başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü evrak toplama süreciniz gecikebilir veya konsolosluğun dönemsel yoğunluklarından vizenizin geliş süresi değişebilir. Ayrıca Kanada için uçak biletleri hızla artabilir, erken başvuruda uçak biletinden kar etme şansını yakalamış olursunuz.

Kanada Dil Okullarından Örnekler

Kanada’nın farklı lokasyonlarındaki bazı okullarımızın listesini yandaki menüde bulabilir, linkleri takip ederek okullarla ilgili genel bilgiye sahip olabilirsiniz. Kanada dil okulları hakkında detaylı bilgi için lütfen danışmanlarımızla iletişime geçiniz.