BİLGİ İSTE

İRLANDA’DA DİL EĞİTİMİ

DİL OKULLARI

İngiltere’ye kıyasla daha ekonomik olmasıyla ve Türk öğrenci sayısının az olmasıyla popülerleşen İrlanda’da Dil Okulları, İngilizceyi öğrenmek için doğru adrestir. 25 Hafta ve üzeri eğitim aldığınızda çalışma izni sağlayan bir ülke olması sebebiyle de İrlanda en çok tercih edilen ülkeler içerisindedir. Ayrıca İrlanda başkenti Dublin’de eğitim alan öğrencilerin memnuniyet oranları oldukça yüksektir. İrlanda’nın başkenti Dublin dışındaki şehirlerde de dil okulları bulunmaktadır. Sürekli yağış alması sebebiyle yemyeşil bir ülke olan İrlanda’nın görülmeye değer bir doğası vardır. İrlanda kültür açısından da kendine has, başka hiçbir ülkeye benzemeyen bir yapıya sahiptir ve Türklere karşı da sıcakkanlı oldukları rahatlıkla söylenebilir. Bir İrlanda dil okuluna kayıt yaptırarak İrlanda İngilizcesi öğrenmek istiyorsanız Must-Go  danışmanları ile görüşebilirsiniz.

Neden İrlanda Dil Okullarında Eğitim Alınmalı?
  • 25 hafta ve üzeri eğitimde haftada 20 saat yasal çalışma izniniz vardır.
  • İrlandalılar oldukça sıcakkanlı insanlardır, bol bol pratik yapma imkanı bulabilirsiniz.
  • İrlanda, kur farkı düşünüldüğünde İngiltere‘ye kıyasla ekonomik açıdan daha uygundur.
  • Cork ve Limerick gibi şehirlere baktığımızda Türk oranı oldukça düşüktür.
  • İngilizce dilinde eğitim alırsınız.
  • İrlanda refah düzeyi ve eğitim kalitesi yüksek olan bir ülkedir. Aynı zamanda güvenli bir ülke olması sebebi ile birçok ülkeye kıyasla daha çok tercih edilir.
  • 2010 yılında Loney Planet tarafından dünyanın en dost canlısı ülkesi seçilmesi de, bu ülkenin eğitim almak için ne kadar doğru bir tercih olduğunu göstermektedir.
  • İrlanda Dil Okulları ACELS tarafından denetlenmektedir.
  • İrlanda dil okullarını genellikle Avrupa ‘ dan gelen öğrenciler tercih etmektedir.
İngilizce dil eğitimini yemyeşil doğasıyla ve sıcakkanlı kültürü ile alabileceğiniz bir ülke istiyorsanız İrlanda Dil Okullarını tercih etmelisiniz. İngilizce kurs başlangıcı her pazartesi yapılmaktadır. Dublin dil okulları, Cork dil okulları ve Bray dil okulları en çok tercih edilen dil okullarıdır.

Not: İrlanda Dil Okulları’nda 25 hafta ve üzeri eğitim aldığınızda çalışma izni verilmektedir. Bir yanda dil eğitimi alırken, diğer yandan çalışarak İngilizce pratik yapma imkanınızı artırabilirsiniz.
Başlangıç tarihine ve kalacağınız süreye göre değişkenlik gösteren İrlanda Dil Okulları fiyatlarını web sitemizde bulabilirsiniz. Dil okulu erken kayıt fırsatlarından faydalanın!
İrlanda düşünüyorsanız, yurtdışı dil eğitimine gitmeyi planladığınız tarihten en az 1-2 ay öncesinde dil okulu kaydınızı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.