BİLGİ İSTE

FRANSA’DA DİL EĞİTİMİ

DİL OKULLARI

Dünyada 33 ülkenin resmi dil olarak konuştuğu Fransızca ülkemizde de özel sektör, politika ve ticari alanlarda kariyerini geliştirmek için bulunmaz bir fırsattır. Fransa dünyanın en güçlü 4. ülkesi ve aynı zamanda çok önemli bir yatırım merkezidir.

Konum olarak Avrupa’nın merkezinde yer alır. Kuzeyinde Belçika, Lüksemburg, Marş denizi, batısında Atlas okyanusu, güneyinde İspanya ve Akdeniz, doğusunda Almanya, İtalya ve İsviçre ile çevrilidir. Fransa’da okuyan öğrenciler aynı zamanda boş zamanlarında bu ülkeleri görme şansına da sahiptirler.

Programlar zamanınız ve bütçenize göre değişiklikler göstermektedir, öğrenciler için farklı şartlarda kurslar Fransa’da rahatça bulunabilmektedir.
  • Genel ve yoğun Fransızca
  • Birebir dersler
  • DELF sınavı hazırlığı kursları
  • Öğretmen eğitimleri
  • Üniversite hazırlık programları
  • İş Fransızcası
  • Yemek ve kültür programları ile kombine edilmiş kurslar öğrencilerin farklı ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Fransa'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için, genellikle her Pazartesi başlayan kurslar bulunmaktadır.

Fransa dil okullarında 2 -36 hafta arasında, belirlediğiniz sürede eğitim alabilirsiniz.

Fransa dil okullarında eğitim haftada 20 ile 35 ders saati arasında değişmektedir.

Öğrenciler yarım gün olan genel Fransızca veya tüm gün süren yoğun Fransızca dersleri alabilirler. Tercih eden öğrenciler birebir dersler alabilirler. Kültürel anlamda oldukça yoğun bir ülke olduğu için Fransa'da aşçılık, moda gibi spesifik konular üzerine de Fransızca dil eğitimi alabilirsiniz.

Konaklama

Konaklama olarak diğer birçok yerde de olduğu gibi aile yanı veya yurt, otel seçenekleri değerlendirilebilir. Özellikle dil eğitimi için aile yanı konaklama diğer opsiyonlara göre daha fazla önem taşır. Daha az masraflı olmasının dışında, aile ile beraber kalınacağı için okul dışında sürekli eğitimini aldığınız dilin pratiğini yapmak, o ülkenin kültürünü daha yakından tanımak, konuşup anlaşmak için dil bilgisi limitlerinizi zorlamayı gerektireceğinden aile yanı konaklama en uygun seçimdir. Tek kişilik veya iki kişilik odalar seçilebilir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri aile tarafından karşılanır. Alerji olduğunuz veya farklı kültür ve inançlardan dolayı istemediğiniz yiyecekler (özellikle et içeren yemekler) önceden aileye bildirilir. Ailelerin kontrolleri okullar tarafından yapılır. Öğrencinin anlaşamamazlık, memnuniyetsizlik gibi durumlarında aile değiştirilebilir.