BİLGİ İSTE

MALTA’DA DİL EĞİTİMİ

DİL OKULLARI

Malta küçük bir ülke olmasına rağmen pek çok dil okulunu bünyesinde barındırır. Bu küçük ülkede sadece 50’nin üzerinde dil okulu bulunmaktadır. Ana dil olarak İngilizcenin konuşulduğu ülkelere kıyasla çok daha uygun fiyatlara sahip olması ülkeyi ön plana çıkarmaktadır. Malta’da dil eğitim sektörü oldukça gelişmiştir ve ülkenin başlıca gelir kaynaklarındandır. Bu sebeple eğitim kalitesi devlet tarafından kontrol edilmektedir. Malta uygun fiyatlara eğitim seçenekleri sunarken bir yandan da eğitim standartlarını en üst seviyede tutabilmek için çaba sarf etmektedir. Ülkedeki cazip eğitim fiyatlarının altındaki neden; ülkede çok fazla eğitim kurumu bulunması ve bu kurumların birbiri arasındaki rekabettir. Bu rekabetten öğrenciler karlı çıkmaktadır. 

Ülkede; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Birebir İş İngilizcesi, Cambridge Sınavları, IELTS, TOEFL, İş İngilizcesi, Yaz Okulu programlarına katılıbilirsiniz. Malta, öğrencilere dil eğitimi konusunda sınırsız seçenek sunmaktadır. Öğrenciler kendilerine en uygun programı en uygun tarihler aralığında seçebilir. Eğitim kurumları her seviyeden ve her yaş grubundan öğrenci için esnek başlangıç saatlerine sahiptir. 

Malta’da dil eğitimi alabileceğiniz başlıca şehirler; St. Julians, Sliema, Gozzo’dur.

Konaklama

Yurtdışında her ülkede olduğu gibi Malta’da da konaklama; aile yanı, okul yurdu, öğrenci evi ve otel kiralaması şeklinde olmaktadır. Ülke kültürünü yakından tanımak, ev konforunda uzaklaşmamak ve daha uygun fiyatlara konaklama yapmak isteyenler aile yanı konaklamayı seçmektedir.