BİLGİ İSTE

KANADA

KANADA’DA YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ

Kanada'da yabancı öğrencilerin prestijli bir eğitim ve ekonomik fiyatlarla farklı alanlarda yüksek lisans yapmaları mümkündür. Okulların şartlarına göre 1 veya 2 yıl sürebilir. Özellikle MBA gibi pratik master programları sadece 1 yıl sürer. Aynı zamanda Kanada'da eğitimin tercih edilmesindeki bir başka avantaj ise hükümet tarafından öğrencilere, öğrencilik hayatları süresince sunulan ve mezun olduktan sonra Toronto, Montreal ve Vancouver gibi büyük şehirlerde 1 yıl, diğer şehirlerde 2 yıl boyunca verilen çalışma iznidir. Eğitim alanları çok çeşitlidir.

Kanada Üniversiteleri çok yüksek kalitede eğitim ve prestijli bir yüksek lisans diploması vaat ediyor!

Dünyanın pek çok yerinde iyi üniversiteler, vasat üniversiteler gibi sınıflandırmalar yapılabilse de, bunu Kanada'da yapmak pek mümkün değildir. Eğitimin her aşamasının sıkı bir devlet kontrolü ve güvencesinde olan Kanada'da üniversitelerin tümü çok güçlü ve prestijli bir eğitim veriyor. Bu kalite is her yıl on binlerce öğrencinin Kanada'yı tercih etmesinin temel nedenlerinden birini oluşturuyor. Bir Kanada üniversitesinden alacağınız yüksek lisans diploması size tüm dünyada üst düzey bir kariyer olanağı sağlayacaktır.

Kanada eğitim ve yaşam için dünyanın en ideal ülkelerinden biridir!

Yıllardır hem ekonomik hem de toplum refahı olarak dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri olarak gösterilen Kanada, aynı zamanda eğitim almak için de çok iyi bir seçenektir. Sahip olduğu çok uluslu toplum, nitelikli ve geniş vizyona sahip bireylerin yetişmesine olanak sağlarken, zengin ve sürekli büyüyen ekonomisi, üniversite mezunlarına geniş seçenekler sunar. Eğitim ve yaşam maliyetleri özellikle İngiltere ve ABD'ye göre çok daha ekonomik olan Kanada, ülkemizde vakıf üniversitelerinde eğitim almanın da en iyi alternatiflerinden biridir. Eğitimde özellikle bilgisayar ve enformasyon teknolojileri alanlarında uluslar arası lider durumundadır.

Anadil düzeyinde İngilizce, dilerseniz Fransızca seçeneği!

Kanada bildiğiniz gibi 2 yasal dil konuşulan bir ülkedir: İngilizce ve Fransızca. Bu durum Kanada'nın eğitim sistemine de yansımıştır doğal olarak. Dilerseniz İngilizce dışında Fransızca eğitim almayı da tercih edebilirsiniz. İngilizce eğitim alırken, Fransızcanız varsa eğer, Fransızca pratiği yapma imkanı da bulabileceksiniz.

Yasal çalışma izniniz sayesinde hem okuyup hem çalışabileceksiniz!

Kanada öğrencilere akademik yıl boyunca haftada 20 saat, yaz tatillerinde ise tam gün çalışma izni vermektedir. Bu sayede yüksek lisans eğitiminiz başlar başlamaz, dilerseniz çalışmaya başlayabilir, dilerseniz okulunuzla görüşüp staj görüşmelerine gidebilir, kabul edildiğiniz şirkette stajınıza da başlayabilirsiniz.

Üniversiteler, öğrencilerini işe yerleştirme konusunda her türlü alt yapıyı kurmuş!

Örneğin Thompson Rivers Universitesinde sadece üniversite öğrencilerinin faydalanabileceği kariyer geliştirme bölümünde öğrencilerin özellikleri ve yeteneklerine göre iş yerleştirmesi yapılmaktadır. Öğrenciler dilerlerse kendi evlerindeki bilgisayarlardan üniversitenin kendileri için hazırladıkları özel sitede uygun pozisyonları değerlendirip iş başvuruları yapabilmektedirler.

Mezun olduktan sonra göçmenlik ve vatandaşlık başvurusu yapabileceksiniz!

Kanada güçlü ekonomisi ve güzel yaşam koşulları ile dünyanın en çok rağbet edilen ülkelerinden biridir. Kanada'da eğitim almış, bir Kanada üniversitesinin diplomasına sahip, anadil seviyesinde İngilizce konuşabilen biri olarak, eğitiminizden sonra da Kanada'da kalmak isterseniz bu sizin için oldukça kolay olacaktır. Kanada'da üniversite eğitimi alarak kendinize yepyeni bir geleceğin kapılarını açabilirsiniz.

Kanada'nın en güçlü üniversitelerine yerleşme imkanı!

MUST-GO Yurtdışı Eğitim vasıtasıyla Kanada’nın en başarılı üniversitelerine başvuru yapabilirsiniz. Size en uygun hazırlık sürecinin ardından dünyaca ünlü üniversitelerden birinde eğitime başlayabileceksiniz.

Kanada’da Danışmanlık Yaptığımız Üniversitelerden Bazıları
 • Carleton University
 • University of Guelph
 • University of Toronto
 • Mcgill University
 • University of British Columbia – UBC
 • University of Ottawa
 • Trent University
 • University Canada West
 • Ryerson University
 • Simon Fraser University
 • University of Victoria
 • Alberta University
 • Western University
 • Waterloo University
BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!
VİDEO
FOTOĞRAF
 • Kanada’da Yüksek Lisans Eğitimi
 • Kanada’da Yüksek Lisans Eğitimi
 • Kanada’da Yüksek Lisans Eğitimi