BİLGİ İSTE

MACARİSTAN

MACARİSTAN'DA YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ

Yüzyıllar öncesine dayanan yüksek eğitim geçmişiyle Avrupa'nın eğitim üssü olan Macaristan, Avrupada yüksek lisans yapmak isteyen adaylar için en ideal seçeneklerden biridir. Sayıları her geçen yıl artan İngilizce yüksek lisans programları ve uluslararası prestij ve kaliteye sahip üniversiteleriyle Macaristan, Türkiye'den öğrenciler için de çok uygun bir lokasyon.

Kökleri yüzlerce yıl öncesine dayanan prestijli üniversitelerde İngilizce eğitim alacaksınız.


Macaristanda yüksek lisans
eğitimi alacağınız üniversiteler, tarihi yüzyıllar öncesine dayanan çoğu devlet üniversitesidir. Peç Üniversitesi, Debrecen Üniversitesi, Budapeşte Teknik Üniversitesi, Corvinus Üniversitesi, Eötvös Loránd Üniversitesi gibi dünyaca tanınmış, Macaristan'da eğitimin öncüleri olan bu üniversitelerde diğer uluslararası öğrencilerle birlikte İngilizce olarak yüksek lisans eğitimi alacaksınız.

Macaristanda yüksek lisans eğitimi ekonomiktir.


Macaristanda master yapmak, İngilizce eğitim alabilceğiniz diğer seçeneklere kıyasla oldukça ekonomiktir. Macaristanın dünyaca tanınmış prestijli üniversitelerinde 2.900 – 5.000 Euro aralığında birçok yüksek lisans programında eğitim alabilirsiniz. Macaristan'da konaklama ve yaşam giderleri de Türkiye'ye kıyasla yüksek değildir. Bu özellikleriyle Macaristan, Avrupada İngilizce master eğitimi almak için en ideal seçeneklerden biridir.

Macaristan, Avrupa Birliği üye ülkeleri arasında yer almasına rağmen günlük yaşamda kendi para birimi olan Macar Fronti'ni kullanmaya devam etmektedir. Macar Forinti'nin Euro'ya kıyasla daha ekonomik olması Macaristan'da yüksek lisans eğitimi alan öğrencilere yaşam maliyetlerinde büyük bir avantaj sağlamaktadır. Macaristan'da yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerin aylık yaşam masrafları konaklama dahil olmak üzere 350-600 Euro arasında değişmektedir.

Macaristan dünya birçok dev şirketin Avrupa merkezidir.


2004 yılında Avrupa Birliğine girmesiyle birlikte Avrupa'nın en cazip yatırım merkezlerinden biri haline gelen macaristan, dünyanın önde gelen birçok markasına ev sahipliği yapmaktadır. General Motors, Ford Motor, Volkswagen, Siemens, Intel, IBM, Toyota, Sony, Daimler-Benz, Hewlett-Packard, Ericsson Telefon, Honda Motor, Pfizer, Microsoft, Boeing, Novartis, Robert Bosch gibi birçok dünyaca ünlü şirketin Avrupa merkezleri Macaristanda bulunmaktadır. Bu özelliği Macaristan'ı aynı zamanda üniversite öğrencileri için de br cazibe noktası haline getirmiştir. Macaristanda birçok üniversite bu büyük global kuruluşlarla entegre olarak eğitim vermekte ve öğrenciler de bu kuruluşlarda staj ve pratik imkanları bulabilmektedir.

Macaristanda master eğitimi sonrasında 2 yıl çalışma ve ikamet izni elde edebilirsiniz.


Macaristanda master eğitiminizin ardından iki yıl süreyle tam zamanlı ve profesyonel olarak master yaptığınız alanda çalışabilecek, hem deneyim elde edip hem de eğitim maliyetinizi geri kazanabileceksiniz. Yapacak olduğunuz bu çalışma dilerseniz size Avrupa Birliğinde farklı kariyer seçeneklerine de kapı açabilir. Macaristan'da yüksek lisans yapmak size ve gelecek planlarınıza boyut kazandıracak.
Aynı zamanda Macar halkının eğitim düzeyi oldukça yüksektir. Başta başkent Budapeşte olmak üzere ülkedeki sanatsal etkinlikler öğrencilerin kültürel anlamda gelişimlerine olumlu katkıda bulunmaktadır.

Başvuru ve kabul işlemlerini Must –Go  ile kolaylıkla tamamlayacaksınız.


Must-Go  ile Macaristan'ın en prestijli üniversitelerine yüksek lisans başvurunuzu başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Must-Go Yurt Dışı Eğitim danışmanları size ve tercihinize en uygun yüksek lisans programlarının tespiti yapmakta, başvuru ve kabul süreçlerinizi bu çalışma kapsamında tamamlamaktadır. Must-Go  ile Macaristan'da master hedefinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce'niz yeterli değilse üzülmeyin! Must-Go size seçenekler sunuyor.


Macaristanda master
yapmak istiyor ancak bunun için İngilizcenizin yeterli olmadığını düşünüyorsanız endişelenmeyin. Must-Go  size önce İngilizce yeterliliği kazanıp, sonra da arzu ettiğiniz master programına başlayabileceğiniz Gateway Program seçeneği de sunuyor. Gateway Programı kapsamında önce master yapmak istediğiniz üniversiteden şartlı kabul belgeniz alınıyor ve sonra da Must-Go 'nin üyesi olduğu uluslararası Gateway dil okullarında, İngiltere ya da Malta'da, çok ekonomik ve kaliteli bir İngilizce hazırlık eğitimine alınıyorsunuz. Bu sayede hem hayatınız boyunca ihtiyacınız olacak olan İngilizceyi anadil olarak konuşulduğu ülkelerde en iyi biçimde öğrenebilecek, hem de İngilizce eğitimi alırken Macaristan'daki üniversiteniz ve master programınıza hâli hazırda kabul edilmiş olmanın rahatlığını yaşayacaksınız.

Kolay başvuru ve kabul şartları


Macaristanda master
başvurusu yapmak için lisans mezunu olmanız yeterlidir. Ayrıca ALES sınavına girmeniz gerekmiyor. Üniversite çıkış belgeniz ve lisans not dökümünüz ön kayıt için yeterli olmaktadır. İngilizce seviyeniz yeterli değilse önce şartlı kabul alınarak İngilizce eğitimine başlamanız sağlanır. Bu konuda en temel iki şarttan bir tanesi lisans diplomasına sahip olmak diğer ise Master yapacağınız alanla ilgili üniversitede dersler almış olmanızdır.

Aynı zamanda Macaristan, üniversite başvurularının ardından kabul belgeleri gelen öğrencilere diğer birçok ülkeye kıyasla ulusal vize sürecinde olabildiğince sorunsuz bir süreç sunmaktadır.

Must-Go Eğitim  sıklıkla hangi üniversiteler için danışmanlık yapıyor?


Must-Go  Macaristan’da yüksek lisans eğitiminin yanı sıra kısa süreli ve uzun süreli dil okulları, yaz okulları, sınav hazırlığı programları, sertifika programları, lisans eğitimi konularında da danışmanlık vermektedir. Aynı zamanda öğrenci vizenize başvuru yaparken de yol göstermektedir. Macaristan’da danışmanlık yaptığımız üniversiteler;
BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!
VİDEO
FOTOĞRAF
  • Macaristan'da Yüksek Lisans Eğitimi
  • Macaristan'da Yüksek Lisans Eğitimi
  • Macaristan'da Yüksek Lisans Eğitimi