BİLGİ İSTE

MACARİSTAN

GENEL BİLGİLER

Macaristan, Avrupa Birliği'ne 2004 yılında tam üye olduğundan beri, gerek uyum süreciyle ve gerekse AB fonlarından alınan desteklerle eğitim alanında büyük ilerlemeler göstermiş, halihazırda güçlü bir eğitim geleneği olan bir ülkedir. Macaristan üniversiteleri Avrupa'nın en yüksek standartlı üniversiteleri arasında yerini almıştır.

Macaristan, bir Orta Avrupa ülkesidir ve nüfusu yaklaşık 10 milyondur. Başkent Budapeşte dünyanın en önemli turistik başkentlerinden biri olup aynı zamanda çok önemli üniversitelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Macaristan üniversiteleri Avrupa'nın en güçlü üniversiteleri arasındadır. Günümüze kadar 14 Macar bilim adamı, edebiyatçı ve sanatçı Nobel ödülü almayı başarmıştır ki sadece bu bilgi bile Macaristan'da eğitim ve üniversite kültürünün ne kadar güçlü olduğunun ispatıdır. Budapeşte, Peç (Pécs), Szeged ve Debrecen Macaristan'da önemli üniversite ve eğitim şehirleridir. Peç şehri 2010 yılında İstanbul ile birlikte Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiştir.

Macaristan'da üniversite eğitimi almak ülkemizdeki öğrenciler için en iyi yurtdışı eğitim çözümlerinden biridir. Macaristan'da eğitim ücretleri oldukça ekonomik olmakta beraber eğitim dili İngilizce'dir.
BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!
VİDEO
FOTOĞRAF
  • Genel Bilgiler
  • Genel Bilgiler
  • Genel Bilgiler