BİLGİ İSTE

AMERİKA

GENEL BİLGİLER

Amerika Birleşik Devletleri 51 eyaletten oluşan bir Kuzey Amerika ülkesidir. Ülkede farklı etnik guruplardan gelen göçmelerin oluşturduğu bir kültür mozaiği mevcuttur. Ayrıca pek çok insan Amerika'ya göçmenlik ve vatandaşlık başvurusunda bulunmaktadır. Ülkede 3000'in üzerinde yüksek öğretim kurumu faaliyet göstermekte olup 550.000'i aşkın yabancı ögrenci eğitim görmektedir. Ülkede resmi ve en çok kullanılan dil İngilizce, ikinci en sık kullanılan dil ise İspanyolca'dır. Amerikan İngilizce'sinde eyaletlere bağlı aksan değişiklikleri görülebilir. Amerikan nüfusunun %50'si sadece 8 eyalette yaşamaktadır, bu eyaletler California, Illionis, Massachusetts, Michigan, New Jersey, New York, Ohio ve Pennsylvania'dır.

Başkenti Washington olan ülkenin para birimi Amerikan Doları'dır ve nüfusu bugün 326 milyonu bulmuştur.

Çok fazla göç alan bir ülke olduğu için , farklı kültürü bünyesinde barındıran Amerika , İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en uygun tercihlerden biri olmaktadır.

Hayaller ülkesi olarakta anılan Amerika , birçok öğrencinin dil eğitimi ardından üniversite ve yüksek lisans eğitimi almak istediği bir ülkedir.

Amerika'nın her bölgesi kendine has kültürü ile bilinir.Big Apple olarak bilinen New York şehrinde Central Park , Apple Store gibi yerleri gezebilir , California ' da Los Angeles sahillerini görebilirsiniz.Aynı zamanda fırsatlar ülkesi olan Amerika , renkli hayatı ve akademik eğitimleri ile ilginizi çekecektir.

Amerika'da seçenekler çok fazla olduğu için size en uygun lokasyonu bulmanızda danışmanımız yardımcı olacaktır. Hollywood yıldızlarını yakından tanımak, Miami'de yazın tadını çıkartmak, Özgürlük Heykeli'nin yakınında bulunmak ve İngilizcenizi ileri düzeye çıkarmak için Amerika'yı düşünüyorsanız, Must-Go ailesi size yardımcı olmaya hazır.
BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!
VİDEO
FOTOĞRAF
  • Genel Bilgiler
  • Genel Bilgiler
  • Genel Bilgiler