BİLGİ İSTE

AVUSTRALYA

GENEL BİLGİLER

Dünyanın en büyük adası olarak adlandırabileceğimiz Avustralya, 25 milyon civarında olan nüfusu ve dünyanın dört bir yanından gelen göçmenler ile zengin kültür mozağine sahip bir toplum haline gelmiştir. Başkenti Canberra olan ülkenin en büyük şehri Sydney'dir. Dünya'nın 6.büyük ülkesi olan Avustralya eğitime oldukça önem veren ve lisans eğitiminin yanı sıra yüksek lisans ve dil eğitim alanlarında da eğitim kalitesi yüksek olan bir ülkedir.

Avustralya dünyada en yüksek hayat standardına sahip olan ülkelerden birisi olup, 6 eyaletten ve 2 büyük bölgeden oluşur. Avustralya'nın resmi dili İngilizcedir. Bu da eğitim alırken sizin avantajınıza olacak en büyük etkenlerden birisidir.

Avustralya, kır yaşamı, geniş çiftlikleri ve doğal güzelliklerinin yanı sıra modern kentleriyle de dikkat çekmektedir. Nufusun yalnızca %1.5'luk bölümünü yerlilerin (Aboriginler) oluşturduğu ülkede toplam nüfusun %70'i 10 büyük şehirde toplanmıştır. Melbourne, Sydney, Brisbane ve Perth öğrencilerin tercih ettiği şehirlerin başında gelir. Başlı başına bir mimari harikası olan Sydney, aynı zamanda su sporları ve tatil için de eşi bulunmaz bir kenttir. Hint Okyanusunda yer alan ve bazıları insan ayağı değmemiş denebilecek kadar bakir adaları Avustralya'nın belki de en çekici yanıdır. Bunun yanı sıra çölleri ve ormanlarıyla dünyanın görülmeye değer yerlerinden birisidir. Yeni dünyanın bu benzersiz ülkesini keşfetmek, sınırlarınızı zorlayacak bir serüven ve izleri asla silinmeyecek bir deneyim olacaktır. Eşitlikçi bir toplum olduğundan dolayı Avustralya'da ırkçılık ya da ayrımcılık gibi öğelere rastlanmaz. Trafik de İngiltere'deki gibi soldan akar.

En önemli özelliklerinden biri olarak Avustralya öğrenci dostu bir ülkedir. Uluslararası öğrenciler için düzenlenen birçok etkinlikle öğrencilerin geldikleri ortama daha rahat alışması sağlanır.
BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!
VİDEO
FOTOĞRAF
  • Genel Bilgiler
  • Genel Bilgiler
  • Genel Bilgiler